R.Mróz

Jeżeli nie czytałeś, przeczytaj…

Ma 31 lat i prawie tyle samo wydanych tytułów ma koncie.

Remigiusz Mróz

Dla pisania porzucił prawo

Jako młody prawnik miał przed sobą morze możliwości. Tym bardziej, że zdążył już obronić doktorat z zakresu nauk prawnych i zostać specjalistą w dziedzinie prawa konstytucyjnego. Kiedy jednak odkrył w sobie pasję pisania, postanowił postawić wszystko na jedną kartę i całkowicie oddać się jej.

Codziennie pisze kilkanaście stron

Aby wydawać książki w takim błyskawicznym tempie, potrzeba dobrze opracowanej strategii. Remigiusz Mróz z pewnością taką ma. Codziennie wstaje o tej samej godzinie i poświęca pisaniu większość swojego dnia.

Biega, aby szukać natchnienia

W jego napiętym harmonogramie zawsze znajdzie się czas na bieganie. Dla pisarza to nie tylko forma relaksu, ale także moment na zebranie myśli.

Posiada, co najmniej jeden pseudonim

Kiedy wydawcy zasugerowali mu, że jako autor wydaje za dużo książek, Remigiusz Mróz szybko znalazł rozwiązanie, aby nie wstrzymywać swoich kolejnych publikacji. Trylogię kryminalną, której akcja toczy się na Wyspach Owczych, napisał ukrywając się pod nazwiskiem Ove Løgmansbø. Być może to nie jedyny pseudonim Mroza.

Sprzedał prawa do ekranizacji serii o mecenas Chyłce

O tym, że szczyt kariery Remigiusza Mroza jeszcze przed nim może świadczyć fakt, że TVN Discovery kupiło prawa do realizacji serialu w oparciu o serię, której główną bohaterką jest Joanna Chyłka. Podobno zdjęcia do produkcji już ruszyły, a serial będzie dostępny na platformie player.pl. Czy to początek ekranizacji powieści młodego pisarza?

Lubi eksperymentować z gatunkami

Chociaż wielu czytelników kojarzy Remigiusza Mroza głównie z kryminałów, to w portfolio autora znajduje się także powieść historyczna i sci-fiction, a w szufladzie pisarz skrywa oczekujący na publikację western.

Wchodzi w dyskusje z fanami

Remigiusz Mróz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Docenia fanów i często prowadzi z nimi długie rozmowy. Zadając pytanie na jego facebookowym profilu zawsze można liczyć na odpowiedź.

Nie lubi narzuconych terminów

Patrząc na tempo, w jakim tworzy kolejne książki, trzymanie się deadline’ów nie powinno być dla niego problemem, ale jak sam przyznaje nie lubi presji i w pisaniu potrzebuje wolności.

Jest wielkim fanem Star Treka

Jego ulubionym serialem jest Star Trek – jak twierdzi w wywiadach, odcinki z trzeciego sezonu może oglądać bez końca.

Wyjątkowy kaliber

Remigiusz Mróz wyróżnia się na tle innych pisarzy nie tylko szybkością, z jaką wydaje kolejne książki, ale tym jak jego twórczość jest oceniana. Jako jedyny polski pisarz w historii, otrzymał podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru w 2016 roku za „Kasację” i „Zaginięcie”.

Seria z Joanną Chyłką

  1. Zaginięcie
  2. Rewizja
  3. Immunitet

Seria z komisarzem Forstem

  1. Trawers

Cykl w kręgach władzy

  1. Wotum nieufności
  2. Większość bezwzględna

Inne powieści

  1. Behawiorysta
  2. W cieniu prawa

 Źródło informacji

 

 

Footer

Copyright © 2023 Biblioteka Śl.TZN. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.