J.Picoult

Jeżeli nie czytałeś, przeczytaj…

Swoją pierwszą książkę napisała już w wieku 5 lat.

Jodi PicoultJodi Picoult – amerykańska pisarka, autorka powieści nie tylko dla kobiet. W tym roku skończyła 52 lata. 

Rok 2003 był dla pisarki niezwykle pomyślny. Jej twórcza praca została doceniona i otrzymała nagrodę New England Book Award za całokształt twórczości.

Kiedy Judi była jeszcze na studiach zadzwonił do niej wydawca i powiedział, że chcą zapłacić za jej opowiadanie. Przeszczęśliwa, zadzwoniła od razu do mamy i oświadczyła, że zostanie pisarką. Mama studząc jej pisarskie ambicje powiedziała: "To świetnie - i zapytała, w jaki sposób zamierza się utrzymywać?”

Książki Jodi Picoult ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Pisarka ma wielu fanów. Jej książki czytają nie tylko kobiety, ale i mężczyźni i to w bardzo różnym wieku.

Warto też wspomnieć, że niektóre ze stworzonych przez nią historii doczekały się filmowej adaptacji m. in.: W imię miłości, Cała prawda, Dziesiąty Krąg, Bez mojej zgody, Czarownice z Salem Falls.

Jeśli jeszcze nie czytałeś żadnej z powieści Jodi Picoult, powinieneś jak najszybciej sięgnąć po którąś z książek z naszej biblioteki.

Polecamy i zapraszamy!!!

https://www.magiccitybooks.com/event/jodi-piccoult/

 

Footer

Copyright © 2023 Biblioteka Śl.TZN. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.