Kasia poleca

Kasia

 

Kasia lubi czytać książki. Książki to jej pasja. Zabiera je ze sobą zawsze i wszędzie. To nasza najlepsza czytelniczka. Od 3 lat bierze udział w różnych konkursach czytelniczych z wielkim powodzeniem. Należy do największej społeczności czytelników w Polsce – lubimyczytać.pl

Lubimyczytać.pl to serwis społecznościowy dla miłośników książek. Miejsce w Internecie, w którym czytelnicy poznają innych, opiniują i komentują książki, wymieniają się informacjami dotyczącymi książek wartych przeczytania. To tam Kasia bierze udział w konkursach czytelniczych i zdobywa nagrody.

 

Tańce czas rozpocząć! Wyobraźcie sobie, że jesteście gospodarzami pałacowych wnętrz pełnych przepychu i opiszcie swój wymarzony bal. W konkursie tym Kasia była jedną z pięciu autorów najciekawszych tekstów. Wygrała książkę pod tytułem „Roziskrzone noce” Beatrix Gurian.

Konkurs na pytania do autora. Czytelnicy zadają pytania autorowi, najciekawsze wysyłane są do autora, na które ten odpowiada.
Kasia zadała pytania autorce Karin Slaughter: W jaką stworzoną przez Panią postać chciałaby się Pani wcielić na jeden dzień i dlaczego?

Trudno powiedzieć. Większość moich bohaterów przeżyła w swoim życiu straszne rzeczy i nawet, jeśli sprawiło to, że są teraz lepszymi i bogatszymi bohaterami, to raczej nie chciałabym sama doświadczyć takich rzeczy.

Czy wzoruje się Pani czasem na znanych morderstwach?

Blisko współpracuję z Biurem Śledczym stanu Georgia, a także z pionem medycznym – mam więc dostęp do prawdziwych historii. Staram się jednak nie wykorzystywać wszystkich elementów prawdziwych zbrodni, bo doskonale zdaję sobie sprawę, że są to doświadczenia prawdziwych ludzi, którzy nadal mogą z tego powodu cierpieć albo których rodzina może dalej cierpieć. Najsmutniejsze jest to, że w przypadku wielu zbrodni rzeczywistość jest dużo gorsza niż fikcja.

W nagrodę otrzymała książkę „Układanka” K. Slaughter.

Czasem słońce, czasem...
- opiszcie dowolną historię z Waszego życia, ubraną w zwiewne sari Bollywodzkiej konwencji. Oczekujemy kiepskich dialogów, dużo tańca i scen walki, które przeczą prawom fizyki.
W tym konkursie Kasia wygrała książkę "Cień góry" Gregory Dawid Roberts.

 

Specjalnie dla nas Kasia napisała recenzję książki pt.: "Karuzela"samobójczyń", która jest kontynuacją debiutu Sharon Bolton znanej z " Ulubionych rzeczy".

Kiedy kolejna studentka uniwersytetu w Cambridge popełnia samobójstwo, wiadomo, że za tym musi być coś więcej niż problemy na tle psychicznym. Poznany we wcześniejszym tomie policjant, Mark Joesbury, wystawia Lacey Flin na niebezpieczeństwo umieszczając ją na uczelni, gdzie kobieta ma dyskretnie zapoznać się z tajemniczymi samobójstwami. Nasza bohaterka na początku książki pragnie dołączyć do rozrastającej się grupy samobójczyń. Mając już na starcie pytania: Dlaczego chce to zrobić? Kto odpowiada za śmierć młodych kobiet? Co jest prawdziwym powodem tych strasznych zbrodni? Czytelnik z zapartym tchem śledzi kolejne perypetie bohaterki. Choć każdy z nas potrafi rozpoznać osoby, którym możemy pozwolić na bliższe relacje i tak będziemy zaskoczeni. Na kartach opowieści widzimy również, jak Mark stara się pogodzić z uczuciami do atrakcyjnej funkcjonariuszki. "Karuzela samobójczyń" jest książką, która trafi w pamięć, lecz i tak można dostrzec banały — piękna Lacey z traumą i wspomnieniami, które mogą przerazić. Jest to książka bardzo dobra z momentami nieszablonowymi i zaskakującymi pogrążonego w lekturze czytelnika. Pozostaje, więc jedynie czekać na kolejną książkę pełną niesamowitych zwrotów akcji i zagadek, które potrafią zamieszać w głowie.

Gratulujemy Kasi sukcesów i czekamy na więcej!!!

Footer

Copyright © 2023 Biblioteka Śl.TZN. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.