100 lat temu wybuchło I Powstanie Śląskie...

Logo

Z tej okazji 6 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole sesja popularnonaukowa na temat Powstań Śląskich.

Uroszystą sesję rozpoczęła pani dyrektor Danuta Kleinert, a naszym gościem była pani prof. Agnieszka Pawlik.

Zaproszone klasy: 1c, 3c.

Nasi prelegenci to: Ewa Mazur i Martyna Sikorska z klasy 4c oraz Łukasz Lomania z klasy 4a.

Sesję prowadziła oraz prezentację multimedialną przygotowała uczennica klasy 4d Patrycja Cywiś.

Wydarzenie to zakończone zostało błyskawicznym konkursem, a zwycięzcy nagrodzeni zostali słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Słodkie upominiki otrzymali: Nina Lewicka, Weronika Hnatkiewicz, Zofia Matyszczyk, Agnieszka Toborek, Eliza Michalak, Julia Ciasnocha, Natalia Jędrzejek z klasy 1c oraz Maksymilian Kosobucki z klasy 3c.

Sesji o Powstaniach Śląskich towarzyszyła wystawa zatytułowanana Stulecie Powstań Śląskich, którą można było obejrzeć w holu szkoły.

Powstania Śląskie były niezwykłym zrywem mieszkańców Śląska, którzy opowiedzieli się za polską tradycją, kulturą i tożsamością, deklarując swoje przywiązanie do odradzającej się Ojczyzny.

Jesteśmy im wdzięczni pamięć, szacunek i hołd dla ich bohaterskiej postawy.

foto foto foto foto foto