Pomaganie jest fajne…

Od kilku lat we wrześniu i październiku, a tak dokładnie od roku 2011 Koło Krzewienia Kultury Śląska prowadzi wśród uczniów i pracowników szkoły zbiórkę dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katowicach.

Zbieramy karmę dla kotków i piesków, ale także akcesoria tj.: legowiska, kocyki, smycze, miseczki, zabawki, kołderki.

Pracownicy schroniska już nie są tak zaskoczeni jak na początku naszej współpracy ilością przywożonych do schroniska kocich i psich wspaniałości. Witają nas jak starych znajomych a pieski szczekają jakby radośniej.

Cieszymy się, że możemy pomóc, ale najlepiej byłoby gdyby wszystkie zwierzaki miały własny dom i kochającego pana, bo nic i nikt tego nie zastąpi.

Nie jesteśmy jedyną szkołą, która wspomaga schronisko w Katowicach, ale cieszy nas, że także się dokładamy.

Chcemy wierzyć, że w ten sposób pomagamy pracownikom schroniska wypełniać ich obowiązki a przede wszystkim sprawiamy, że trudne życie skrzywdzonych i porzuconych zwierzaków stanie się bardziej syte i „przytulaśne”.

Foto Dyplom