„Świętochłowicka perełka” nie tylko dla Ślązaków…

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach jest nowoczesne i multimedialne. Będzie się Wam w nim podobać, trzeba się tylko wybrać, a my właśnie byliśmy i zwiedziliśmy.

Wizytę zaczęliśmy od obejrzenia filmu pt.: „Franek”. Historię Franka, młodego powstańca opowiada Franciszek Pieczka. Czy wiedzieliście, że ten znany i lubiany aktor pochodzi ze Śląska?

Potym karli my sie bankom z poczontku XX wieku. Poklachali my w sklepie, kupili szkloki i insze bombony. Dali klipsli my sie w Atelier Photographie,  pogodali przez stary telefon i ciśli my na drugi sztok łoglondać inksze graty.

W podróży przez kolejne sale muzealne towarzyszył nam multimedialny przewodnik, który opowiadał historię Powstań Śląskich.

W muzeum można też obejrzeć fragment lobby niemieckiego Reichstagu, Salę Lustrzaną francuskiego Pałacu Wersalskiego, ale także mieszkanie Powstańca Śląskiego w Świętochłowicach (śląską kuchnię, pokój dzienny oraz sypialnię).

Przespacerowaliśmy się ulicą Bytomską przed Hotelem ,,Lomnitz”. Wzdłuż wybrukowanej ulicy znajdują się mury budynków oraz wejście do drukarni.

Obejrzeliśmy bojowy wóz opancerzony, broń, oraz gabloty z odznaczeniami.

Muzeum to miejsce obowiązkowe do odwiedzenia nie tylko dla Ślązaków, ale dla każdego… Polecamy!

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto