Co naszym dziadkom przynosiła Gwiazdka?

Gwiazdka

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, radości i miłości, to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

A z czym Wam kojarzą się święta Bożego Narodzenia?

Ze wspólnym ubieraniem choinki, Pasterką, robieniem ozdób, pieczeniem pierników, zapachem bigosu, a może ze wspólnym kolędowaniem?

Na pewno z czekaniem na Mikołaja, Pierwszą Gwiazdką i prezentami pod udekorowaną choinką.

Uznaliśmy, że to piękna okazja, by zorganizować wystawę:

Co naszym dziadkom przynosiła Gwiazdka?

Można było zobaczyć np.: książeczki niemieckie, rosyjskie i polskie dla dzieci, model lokomotywy elektrycznej z 1943, mini aparat fotograficzny z 1944, kamienie budowlane z roku 1909 (poprzedniczki klocków „Lego”), liczydło z 1946, Planiglob (grę planszową) z 1943, pajacyka na poręczy (zabawkę z 1943), ksylofon z 1942, jojo z początku XX wieku, harmonijkę ustną z lat powojennych i inne prezenty.

W atmosferze świąt wszyscy chętnie obejrzeli wyjątkowe eksponaty, dorośli z nostalgią a młodzież z zainteresowaniem.

Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa