„ŚLĄSK – MOJA MAŁA OJCZYZNA. SCHLESIEN – MEINE KLEINE HEIMAT”

Koło Krzewienia Kultury Śląska zaprasza uczniów do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie:

„ŚLĄSK – MOJA MAŁA OJCZYZNA. SCHLESIEN – MEINE KLEINE HEIMAT”.

Tegoroczny temat wiodący: Od przyśpiewek ludowych do Wojciecha Kilara, czyli o muzycznym fenomenie Śląska.

Technika wykonania: do wyboru – prace plastyczne (rysunki, obrazy, kolaże, fotografie), albumy, prezentacje multimedialne, komiksy, prace literackie (eseje, wiersze, opowiadania).

Prace multimedialne, albumy, prace literackie oraz komiksy mogą być wykonywane w językach: polskim, śląskim, czeskim lub niemieckim.

Prace należy wykonywać indywidualnie.

Ocenie podlegać będą: oryginalność w realizacji tematu, poprawność merytoryczna, wartość estetyczna i wkład pracy. Prace nie mogą być powielanym szablonem. Prezentacje multimedialne oraz inne prace wykorzystujące źródła informacji powinny być zaopatrzone w bibliografię.

Termin wykonania prac: do 2 XI 2017
Szkolny koordynator: Ludmiła Schöpp, Edyta Sawicka