Wystarczy spojrzeć na półki w księgarniach, żeby dojść do wniosku, że najwięcej w ostatnim czasie wydawanych jest książek młodzieżowych. Jest to również literatura najbardziej niedoceniana, bo kojarzy się z niedojrzałą kiepsko napisaną pulpą. 

Nic bardziej mylnego.

Tak jak w przypadku pozostałych gatunków literackich, tak i młodzieżówki potrafią zaskoczyć głębią czy pisarskim kunsztem.

Ogromna różnorodność pozwala czytelnikom dowolnie przebierać w tytułach i wybierać te, które idealnie trafiają w ich gusta. I powtarzamy raz jeszcze, to nie tylko lekkie powieści, w których głównym wątkiem jest zraniona miłość. Na dowód przedstawiamy kilka książek młodzieżowych, po które naprawdę warto sięgnąć. W tym zestawieniu skupiliśmy się na powieściach, które jednocześnie wpisują się w gatunek fantastyki. Znajdziecie tu tytuły już wydane w Polsce, ale również te, które jeszcze naszego rodzimego wydania się nie doczekały, a mamy nadzieję, że wkrótce ten stan się zmieni.

(Źródło: www.lubimyczytac.pl)

Upiory - Jo Nesbo Uratuj mnie - Guillaume Musso Płomień i krzyż - Jacek Piekara Zagadka Kuby Rozpruwacza - Andrzej Pilipiuk Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky
Zmiłuj się - Jean-Christophe Grange Kłamca - Jakub Ćwiek Złap mnie - Lisa Gardner Kosiarz - Terry Pratchett Czas Żniw – Samantha Shannon

Footer

Copyright © 2018 Biblioteka Śl.TZN. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.