KOŁO KRZEWIENIA KULTURY ŚLĄSKA

organizuje 13 grudnia (środa) 2017 roku wyjście do kina Kosmos na film pt. „Dwugłowy smok”

Jest to film o latach międzywojennych na Śląsku. Tytuł filmu ma sugerować dwie części Śląska: niemiecką i polską. Śląsk od kilkuset lat był niemiecki, po Powstaniach Śląskich 1920 roku mała część Śląska oddzieliła się od Niemiec i stała się autonomicznym Śląskiem. Zaczęła się rywalizacja. W filmie są przedstawione również plany połączenia się Gliwic, Bytomia i Zabrza w jedno miasto - Tripolis. Film powstał dzięki wsparciu miast obecnego Górnośląskiego Związku Metropolitarnego (katowickiego obszaru miejskiego).

ZAPISY W BIBLIOTECE!

Inauguracja akcji „ Śląskie czytanie z udziałem pani dyrektor Danuty Kleinert odbędzie się 29 listopada (środa), o godzinie 10:40, w sali 57.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zapisy w bibliotece.